Zwykła ballada o miłości

Autor: Dominik Stanisławski, Gatunek: Poezja, Dodano: 11 czerwca 2014, 12:04:23

dla Ziko i Jego snów

 

Miasteczko - dom,

Korytarz - kot,

Wykręcona żarówka, myszki małej

Kryjówka,

Na schodach -

Mrok.

 

Miasteczko - dom, korytarz, kot,

Z roboty, na górę

Zatrzymam spoconą,

Na Twej klamce swoją

Dłoń .

 

Miasteczko dom korytarz kot

Osiem okien na zachód osiem

Na wschód widok kochana

Ten sam

 

Miasteczkdomkorytarzkot

Mroknaschodachpustkawdomu

Niepomożeniktnikomu

Iwidoktensam

 

Miasteczko

Dom

Korytarz

Kot

Wykręcona żarówka

Myszki małej kryjówka i

 

Miłość i

 

Widok ten sam

 

Na chodniku kałuża taka zwykła

Po burzy

 

Taka zwykła nie

Jesteś

Sam

Komentarze (22)

  • Piękny.
    W czwartej dostaw "o" miasteczku - Miasteczkdomkorytarzkot.

    • ZiKo .
    • 11 czerwca 2014, 12:16:11

    !

    • ZiKo .
    • 11 czerwca 2014, 12:16:42

    Ale mam dzisiaj fajny dzień

  • Juz nie będę poprawiał literówek... Może kiedyś. To jest wiersz piosenka Zika, ja ją tylko przepuscilem przez siebie, bo ona żarła mnie, mocno.
    I pomyślałem, że ktoś mógłby to zaśpiewać. Stąd - to.

    • ZiKo .
    • 11 czerwca 2014, 12:31:43

    Tutaj niestety nikt chyba tego nie zaśpiewa :(

    • ZiKo .
    • 11 czerwca 2014, 12:35:47

    Poprosiłem nawet Kasię G., ale odpowiedziała, że to niestety nie są jej klimaty, hm...mówi się trudno.

  • Mój klimat, ale ja nie śpiewam. (czasami recytuję).

  • Przyjemny wiersz, myślę, że nawet ładny. Konstruktywny komentarz zawsze na propsie.

  • fajnie wyszło to przepuszczenie:)

  • Bardzo gut!

  • Bene!

  • dzięki Wam, czytający.

  • to jest oczywiście tekst i myśl od Zika, którego czasem nienawidzę i przeklinam za Jego szybkość, niedbałości i brak ciszy, pisałem o tym nie-jednokrotnie.
    Ale - jednocześnie = bardzo cenię, i zawsze czytam, ponieważ ma w sobie Ziko tę iskrę bożą, która czasem, czasem, daje ogień. Ogień czysty i wysoki.
    Miewa człowiek frazy, oraz - obrazy - nie-skażone, mocne, brzmiące jak dzwon.
    Stąd, i dlatego,
    pokombinowałem, po swojemu, z tym tekstem, z tą miłością,
    ze sobą.
    I kombinuję dalej, bo dalej i inaczej mi to się w głowie śpiewa...:)
    Dzięki Ziko.

    • ZiKo .
    • 12 czerwca 2014, 08:22:30

    Dla takich chwil warto żyć, ach warto żyć lalala.

    To ja dziękuję, że się zainspirowałeś :)

  • Eee, tak bywa, czasem, rzadko i niechętnie.;)

    • Szel _
    • 12 czerwca 2014, 20:49:53

    troche mi niezrecznie Dominiku
    prosic cie o to zebym mogla umiescisc tekst tej piosenki na moim blogu
    bo przeciez wiem ze gdyby nie wiersz Ziko nie byloby jej
    w zwiazku z czym klaniam sie rownie serdecznie obojgu Panom
    moge?

  • Bierz co chcesz, zawsze, ja mówię za siebie i Bobiego, ale, myślę, że i Ziko nie obrazu się, gdyż ponieważ jest czuły i jedzie na Podlasie, oraz, czasem, czyni piękne frazy,
    O czym nie wie, ale ja to Mu (mu, mu, udoj wieczorny), Oznajmiam...;)

    • Szel _
    • 12 czerwca 2014, 23:43:45

    mialabym brac was trzech?! boj sie boga
    bo mi sie, mu, albo nam we lbie poprzewraca

    a o Ziko sie nie klopocz tak bardzo
    zadbalam o jego inicjaly :)

  • Zasmysł dobry. Przemyślane i pięknie podane. Brawo!

    Pozdrawiam

    • Szel _
    • 13 czerwca 2014, 13:36:49

    wiadomo ze z takim muzycznym uchem nie moglo tu zabraknac Ludwiga van Gotha
    Krzyniu, a moze ty bys skomponowal muzyke i zaspiewal ta miewatliwie sentymentalna piosenke ?:)

  • dzięki za kolejne wypowiedzi i czytania ;)